A Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács megkezdte működését

2025. március 7-én Budapesten megalakult a Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács (FTT). Kósa Ádám fogyatékosságügyi államtitkár hangsúlyozta, hogy a fogyatékosságügy nem csupán szakpolitikai vagy szociális kérdés, hanem olyan terület, amely megköveteli a legmodernebb tudományos eredmények gyakorlati alkalmazását.

Az FTT célja, hogy a tudományos közösség bevonásával támogassa a fogyatékossággal élő emberek életminőségének javítását, elősegítve ezzel társadalmi integrációjukat és esélyegyenlőségüket.

Kósa Ádim kiemelte, hogy az FTT nemcsak a szakmai közösség, hanem a fogyatékossággal élő emberek és családjaik számára is kézzelfogható eredményeket hoz.

Forrás: Kormány-hu – Megalakult a Fogyatékosságügyi Tudományos Tanács 

Mielőtt a tartalmat megosztaná, kérjük tekintse át a Máltai Módszertan Közzétételi szabályzatát, melyeket itt talál meg!

Nyomtatás a böngésző szolgáltatásával

Vörös kód figyelmeztetés 2026. június 20-23. között

Dr. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter az ország egész területére kiadta a vörös kód figyelmeztetést
Részletek

Stratégiai iránytű a közös szakmai munkához az Egy Málta találkozón

A Szeretetszolgálat vezetői június 11-én az „Egy Málta” stratégia mentén a szociális, egészségügyi és oktatási területek jövőképeiről és fejlesztési irányairól gondolkodtak együtt
Részletek