“Napjainkban a digitális világ térnyerése egyre inkább érinti a fiatalabb korosztályt is. Az internet, a közösségimédia-platformok, a chatalkalmazások és az online videojátékok használata közben amellett, hogy pozitív élményekkel és tapasztalatokkal gazdagodhatnak számos veszélynek is ki vannak téve a gyermekek. Nekünk, az őket körülvevő felnőtteknek szülőknek, pedagógusoknak, szakembereknek – komoly kihívást jelent a gyermekek védelme az online térben. Ez egy olyan feladat, amelynek megoldására csak közösen, egymást támogatva találhatunk válaszokat, megoldásokat.
Mindennapi munkánk során segítő kezet kell nyújtanunk azoknak a gyermekeknek, akiket a neten jogsértés vagy sérelem ért, és bátorítanunk kell őket arra, hogy merjenek segítséget kérni, ha úgy érzik, áldozattá váltak. Ehhez természetesen elengedhetetlen, hogy a fiatalok ismerjék a jogaikat és felismerjék a bántalmazó, visszaélésre alkalmas helyzeteket.
A Belügyminisztérium keretében a gyermekjogi képviseleti rendszert működtető Integrált Jogvédelmi Szolgálat és a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság tájékoztató és segítségnyújtó szolgálata, az Internet Hotline közös plakátokat készített az általános iskola felső tagozatos diákjai, valamint a középiskolás fiatalok számára.
A plakátokkal arra szeretnék felhívni a gyermekek figyelmét, hogy jogaik az online térben is megilletik őket és baj esetén merjenek segítséget kérni.”
A kampány keretében 4500 köznevelési intézménybe kerülnek ki a figyelemfelhívó plakátok. Ezekkel arra biztatják a diákokat, hogy bátran merjenek kérdezni, szólni, jelezni, ha úgy érzik, bajba kerültek.
Forrás:
https://www.ijsz.hu/menupontok-2-41.html
https://kormany.hu/hirek/gyermekjogok-a-digitalis-terben-cimmel-plakatkampany-indult
A letölthető dokumentumaink kezeléséhez PDF formátum esetén az Adobe Acrobat Reader programot, míg DOCX/XLSX formátum esetén a Microsoft Office 2013-as, vagy annak frissebb verzióját ajánljuk.
Mielőtt a tartalmat megosztaná, kérjük tekintse át a Máltai Módszertan Közzétételi irányelveit, melyeket itt talál meg!
„Új élet csak akkor lehetséges, ha egymásra találunk, ha fölismerjük,
hogy nincs különbség ember és ember között.
Nemcsak vagyunk, hanem egymásért vagyunk.”
A honlapon közölt tartalmak, képi és írásos elemek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és azok készítőinek szellemi termékei és tulajdonát képezik. Átvételük, újra közlésük, további felhasználásuk egyéb célokra, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat előzetes engedélye, hozzájárulása nélkül etikátlan és nem megengedett. Ez a nyilatkozat a szerzői jogról szóló törvényben foglaltak szerint tiltó nyilatkozatnak minősül.