Áprilisban a Máltai Módszertan ismét szakmai napra hívta össze a Szeretetszolgálat bentlakásos idősgondozó intézményeinek vezetői. A találkozó központi témája ezúttal a vezetői kommunikáció volt – annak szerepe, hatása és felelőssége a szervezeti kultúrában.
A programot Fülöp Szilvia, az idősellátás szakmai munkacsoportjának vezetője nyitotta meg, aki köszönetet mondott a résztvevők elkötelezettségéért, és vázolta az idei szakmai irányokat. Cserbán Ancsa, Máltai Módszertan módszertani munkatársa ismertette a munkatársak képzési lehetőségeit.
Benkőné Lengyel Melinda és Király Eszter előadásaikban a vezetői kommunikáció két meghatározó területére világítottak rá: a személyes jelenlét és a digitális tér szerepére. Mindketten hangsúlyozták, hogy egy intézményvezető megszólalásai – legyenek azok hétköznapi, változásokat előkészítő vagy válsághelyzeti kommunikációk – a bizalom, a biztonság és a közösség megerősítésének eszközei. A jó vezető nemcsak szavakkal, hanem hiteles, empatikus jelenléttel is formál. A közösségi média tudatos használatának alapelveit követve a digitális térben is a máltai értékek hiteles képviselete a cél. A résztvevők egyetértettek: a jó kommunikáció informál, de ennél több – bizalmat ébreszt, közösséget teremt, és példát mutat.
A délutáni interaktív csoportmunkában a kollégák számba vették, hogy milyen kihívásokkal szembesülnek vezetőként az ellátottakkal, hozzátartozókkal és a munkatársakkal folytatott kommunikációban, és válaszokat, jó megoldásokat kerestek ezekre a helyzetekre.
A szakmai nap inspiráló, gyakorlatias és emberközeli nézőpontból közelítette meg a vezetői szerep egyik legfontosabb, mégis legérzékenyebb területét: a megszólalás erejét.
LINK: Részletesebb beszámoló, az előadások, javasolt útmutatók, és még több fénykép
Mielőtt a tartalmat megosztaná, kérjük tekintse át a Máltai Módszertan Közzétételi irányelveit, melyeket itt talál meg!
„Új élet csak akkor lehetséges, ha egymásra találunk, ha fölismerjük,
hogy nincs különbség ember és ember között.
Nemcsak vagyunk, hanem egymásért vagyunk.”
A honlapon közölt tartalmak, képi és írásos elemek a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és azok készítőinek szellemi termékei és tulajdonát képezik. Átvételük, újra közlésük, további felhasználásuk egyéb célokra, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat előzetes engedélye, hozzájárulása nélkül etikátlan és nem megengedett. Ez a nyilatkozat a szerzői jogról szóló törvényben foglaltak szerint tiltó nyilatkozatnak minősül.