Szakmai találkozó a Szeretetszolgálat fogyatékos személyeket ellátó szolgáltatások munkaközösségének

A Máltai Módszertan szervezésében 2025. február 20-án szakmai találkozót szervezett, melynek célja a bántalmazás felismerése és kezelése volt. A Szeretetszolgálat regionális szakmai vezetői osztották meg tapasztalataikat és stratégiáikat az esetek hatékonyabb kezelése és megelőzése érdekében.

Dr. Hurtony Alexandra a büntetőjogi eljárásokba adott betekintést, hangsúlyozva a hatóságokkal való együttműködés és az érdekképviselet fontosságát. Ráczné Németh Teodóra a bántalmazás és elhanyagolás formáit mutatta be, kiemelve a felismerés nehézségeit és az azonnali beavatkozás szükségességét.

Madár Csaba előadásában az ellátottak méltóságának tiszteletét és az etikai eljárásrendeket hangsúlyozta, amelyek a Szeretetszolgálat protokolljaiba épülnek. A találkozó végén a résztvevők kérdéseket tehettek fel, tapasztalatokat osztottak meg. Egyetértettek abban, hogy a fogyatékkal élők különösen sérülékenyek, ezért kiemelten fontos az ő védelmük.

Mielőtt a tartalmat megosztaná, kérjük tekintse át a Máltai Módszertan Közzétételi szabályzatát, melyeket itt talál meg!

Nyomtatás a böngésző szolgáltatásával

Vörös kód figyelmeztetés 2026. június 20-23. között

Dr. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter az ország egész területére kiadta a vörös kód figyelmeztetést
Részletek

Stratégiai iránytű a közös szakmai munkához az Egy Málta találkozón

A Szeretetszolgálat vezetői június 11-én az „Egy Málta” stratégia mentén a szociális, egészségügyi és oktatási területek jövőképeiről és fejlesztési irányairól gondolkodtak együtt
Részletek