Elindult a demencia koordinációs pilotprogramunk

A Máltai Módszertan elindította a Demencia Koordinációs Pilotprogramot, amelyben 14 intézmény 17 szakembere vesz részt. A kezdeményezés célja, hogy a résztvevő intézményekben helyben fejlessze a demenciaellátáshoz szükséges kompetenciákat, és új, személyközpontú módszerekkel segítse a mindennapi gondozást.

A 2025-ös év során a szakemberek jelenléti tréningnapokon és online képzési alkalmakon bővítik ismereteiket, valamint egyéni és csoportos mentorálásban is részesülnek. A program kiemelt hangsúlyt fektet a szakmaközi együttműködésre, a kommunikáció fejlesztésére és a demensközpontú gondozási szemlélet elmélyítésére. A program szakmai vezetője Cserbán Ancsa, szociálpolitikus, módszertani munkatárs.

A pilotprogram első évének zárásaként a résztvevő intézmények tapasztalatai és a gyakorlati eredmények egy kézikönyv és esettanulmány-gyűjtemény formájában is elérhetővé válnak.

Mielőtt a tartalmat megosztaná, kérjük tekintse át a Máltai Módszertan Közzétételi szabályzatát, melyeket itt talál meg!

Nyomtatás a böngésző szolgáltatásával

Vörös kód figyelmeztetés 2026. június 20-23. között

Dr. Kátai-Németh Vilmos szociális és családügyi miniszter az ország egész területére kiadta a vörös kód figyelmeztetést
Részletek

Stratégiai iránytű a közös szakmai munkához az Egy Málta találkozón

A Szeretetszolgálat vezetői június 11-én az „Egy Málta” stratégia mentén a szociális, egészségügyi és oktatási területek jövőképeiről és fejlesztési irányairól gondolkodtak együtt
Részletek